Sök Meny
Folkuniversitetet i Jämtland

Folkuniversitetet i Östersund

I Östersund på Campus arbetar cirka 20 anställda. Vi har lärare/utbildare inom flera olika språk som engelska, franska och spanska, japanska, finska och ryska. Andra ämnen som vi håller på att etablera är marknadsföring, presentationsteknik, affärsengelska och kreativt skrivande, musik, måleri, och fotografi.

Många utbildningar och kurser bedrivs i våra lokaler på campus med adressen Akademigatan 1. Vi sitter på 3:e våningen.

Välkommen på ett besök!

Peter Högström
Distriktschef Jämtland Härjedalen
Ansvarig för Folkuniversitetets verksamhet
i Jämtland/Härjedalen

peter.hogstrom@folkuniversitetet.se
Mattias Jaktlund
Verksamhetschef / Rektor YH
mattias.jaktlund@folkuniversitetet.se


Sara Jakobsson
Utbildningsledare Korta Vägen
sara.jakobsson@folkuniversitetet.se
Magnus Larsson
Utbildningsledare Folkbildning
magnus.larsson@folkuniversitetet.se
Kamilla Persson
Utbildningsledare Tandsköterskeutbildning
kamilla.persson@folkuniversitetet.se
Petra Svensson
Kursansvarig Folkbildning
petra.svensson@folkuniversitetet.se
Mattias Norberg
IKT-tekniker / Moodlesupport / Coach
mattias.norberg@folkuniversitetet.se
 

 Ni når oss alla via vårt telefonnummer 063-10 60 60

Har du frågor?

Kontakta
063-10 60 60
info.ostersund@folkuniversitetet.se

Kontakta mig

Tipsa dina vänner, skriv ut eller maila