Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Sök Meny
Du är här:
BA FILMFESTIVAL 7-8 december

BA FILMFESTIVAL 7-8 december

Biljettsläpp 8 november!

Välkomna till höstterminens dansföreställning - "BA FILMFESTIVAL" - Årets dansfilmevent är här- Våra lärare bjuder på mästerkoreografier. Vi bjuds på ett smörgåsbord av genrer. 

Biljetter köps via Tickster här! 

Under helgen ges 6 st föreställningar, viktigt att ni noga kollar vilken dag och tid  grupp och lärare som är vilken dag. 

Se nedan vilken föreställning du eller din närstående medverkar i och boka din biljett via vår länk ovan. 

 

Medverkande grupper Lördag 11.30

JDL 1

Sandra/Lena

Contemporary 13-16 F2

Lisa N

Jazz/Show 2011

Anna L

Contemporary 13-16 F1

Lisa N

Hiphop 07-08 F1

Mathias

Hiphop 13-16 N1

Cathrine

Contemporary jazz 13-16 N2

Breaking 2011/12

Breaking 2010/09

Breaking 07/08

Lisa N

Madelene M

Madelene M

Madelene M

Hiphop 08-09

Cathrine

Preparanden

Lisa B

 

 

Medverkande grupper Lördag 15.00

JDL 1

Sandra och Lena

Hiphop 13-16 F1

Cathrine

Jazz/Show 2011 (fredag)

Filippa

Fem Vibe 13-16 N2

Anastasia

Hiphop 2010+2011

Cathrine

Jazz/show 07-08

Filippa

Fem Vibe 13-16 F2

Anastasia

Jazz/show 07-08 F1

Sandra I

Preparanden

Lisa B


Medverkande grupper Lördag 19.00

JDL 4

Lisa B

Jazz/show 2009 F1

Filippa

Hiphop 13-16 F2

Cathrine

Vougestyle 13+

Anastasia

Jazz/show 2011(lördag)

Dancehall 13-16 F1

Filippa

Cathrine 

Fem Vibe 13-16 F1

Anastasia

Jazz/show 2010

Filippa

Jazz/show 2009

Cathrine

Preparanden

Lisa B

 

Medverkande grupper Söndag 10.30

JDL 4

Lisa B

Fem Vibe N2

Frida

Balett 07-09+ (mån)

Balett 07-09 F1(tis)

Lena

Jazz 13-16 F2

Sandra

Jazz/show 2011(ons)

Frida

Jazz 13-16 F1

Lena

Jazz 07-08 (mån)

Sandra

Fem Vibe F1

Frida

BAUD

Lena

 

Medverkande grupper Söndag 14.00

JDL 3

Sandra och Lena

Jazz/Show 2010 (to)

Frida

Balett 13-16 F1

Lena

Jazz/show 2009 (to)

Frida

Balett 2010+ (sön)

Balett 2011 (sön)

Lena

Fem Vibe N1

Frida

Hiphop 07-08 (sön)

Binta

Jazz 13-16 F2

Lena

Musikal 13-16

Frida

BAUD

Lena

 

Medverkande grupper Söndag 18.00

JDL 3

Sandra och Lena

Jazz/show 07-08 F1 (sön)

Tine

Jazz/show 2010 (lö)

Evelina

Jazz/show 07-08 F1 (lö)

Kajsa

Contemporaryjazz 13-16 F2

Victoria

Jazz/show 07-08 (to)

Sandra

Jazz 13-16 F1 (lö)

Kajsa

Jazz/show 2009 (sön)

Tine

Contemporary 07-08

Emelie

BAUD

Lena

 

 

Föreställningar

Toggle module

Våra bilder

Toggle module
Våra bilder

Våra filmer

Toggle module
Toggle module

Våra partners

Toggle module