Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Sök Meny
Du är här:

Lärare

Namn och e-post till våra lärare.

Lärare 

 

Andreasson, Johnny (IT)
E-post: johnny.andreasson@folkuniversitetet.se

Bäckerholm, Yiming (sfi)
E-post: yiming.backerholm@folkuniversitetet.se 

Börjesson, Tora (sfi)
E-post: tora.borjesson@folkuniversitetet.se

 

 

Edanius Hällås, Christina (sfi)
E-post: christina.edanius-hallas@folkuniversitetet.se

Fordon, Andrei (sfi)
E-post: andrei.fordon@folkuniversitetet.se

 

 

 

Haddad, Ayham (sfi)
E-post: ayham.haddad@folkuniversitetet.se

Haglund, Ulrika (sfi)
E-post: ulrika.haglund@folkuniversitetet.se

Herman Cederlind, Eliza (sfi)
E-post: eliza.herman-cederlind@folkuniversitetet.se

 

Håkanson, Karin (sfi)
E-post: karin.hakanson@folkuniversitetet.se

 

Ibrahim, Samir (modersmållärare - arabiska) 
E-post: samir.ibrahim@folkuniversitetet.se

 

Lindstrand, Pia-Lena (sfi)
E-post: pia-lena.lindstrand@folkuniversitetet.se

Lindström, Marina (sfi)
E-post: marina.lindstrom@folkuniversitetet.se

Lundberg, Sofia (sfi)
E-post: sofia.lundberg@folkuniversitetet.se

 

 

Munoz, Annika (sfi)
E-post: annika.munoz@folkuniversitetet.se

 

 

Pierrou, Filippa (Svenska som andraspråk - intensiv) 
E-post: filippa.pierrou@folkuniversitetet.se  

 

 

 

Telestam, Sofia (sfi)
E-post: sofia.telestam@folkuniversitetet.se

Thomas, Ester (sfi)
E-post: ester.thomas@folkuniversitetet.se

Wass, Emma (sfi)
E-post: emma.wass@folkuniversitetet.se

 

 

Bjurström, Margareta
E-post: margareta.bjurstrom@folkuniversitetet.se

Gorbunova, Elvira
E-post: elvira.gorbunova@folkuniversitetet.se

Lunden, Jenny
E-post: jenny.lunden@folkuniversitetet.se

Möllbom, Gunilla
E-post: gunilla.mollbom@folkuniversitetet.se

Myhrman, Krister
E-post: krister.myhrman@folkuniversitetet.se

Sand, Charlotte
E-post: charlotte.sand@folkuniversitetet.se

Personal

Toggle module
Toggle module

Film om kursplan för sfi

Toggle module

Tidigare sfi-elever ger tips!

Toggle module