Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Du är här:

Lärare

Våra lärare har lång erfarenhet av att undervisa för vuxna med arbetsmetoder som ska de sig goda resultat, där du som deltagare står i centrum. Många av våra lärare har också erfarenhet av att byta hemland mitt i livet, och vet vad det innebär att lära sig ett nytt språk och alla frågor som kan uppstå.

 

Cecilia Lindvall
E-post: cecilia.lindvall@folkuniversitetet.se

Patrick D´Hertefeldt
E-post: patrick.dhertefeldt@folkuniversitetet.se

Svetlana Bengtsson
E-post: svetlana.bengtsson@folkuniversitetet.se

Carl Lindwall
E-post: carl.lindwall@folkuniversitetet.se

Faik Hamiti
E-post: faik.hamiti@folkuniversitetet.se

Rasha Harfoush
E-post: rasha.harfoush@folkuniversitetet.se

Allam Chalabi
E-post: allam.chalabi@folkuniversitetet.se

 

Kontakt

Toggle module

Här hittar du oss!

Toggle module

Föreningsgatan 1 29133 Kristianstad