Öppna klasser
Kom när det passar dig! Balettakademien Stockholm har ett gediget utbud av öppna klasser inom olika tekniker. Här hittar du veckoschemat för öppna klasser våren 2024.
MÅNDAG
17.00-18.30 Balett 16+ Int 1-2 med Katarina Berglund
17.15-18.30 Heels 16+ Int med Ray Farias
18.35-19.50 Tåskola 16+ Int 1 med Margit Tenkanen
18.35-20.05 Balett 16+ Adv med Joakim Stephenson
18.35-20.05 Hiphop & Choreo 16+ Int med Julia och Shana
18.35-20.05 Jazz 16+ Int med Ray Farias
20.10-21.25 Balett Jumps & Turns 16+ Int/Adv med Joakim och Jan-Erik
20.10-21.40 Contemporary 16+ Int/Adv med Arsen Mehrabyan
20.10-21.40 Feminine Vibe 13+ Int/Adv med Jennifer Lagemyr
TISDAG
12.15-13.15 Spansk dans/Flamenco 60+ Beg
17.00-18.30 Floor Barre Balett 16+ All levels med Charlotte Fürst
18.35-20.05 Heels 16+ Beg/Int med Lovisa Lindberg
18.35-20.05 Jazz 16+ Int med Anthony Lomuljo
18.35-20.05 Balett 16+ Int 1 med Charlotte Fürst
18.35-20.05 Showjazz 40+ Beg 2 med Katja Norberg
18.35-20.05 Contemporary/floor 16+ Int/Adv med Matilda Johansson
18.35-20.05 Balett 16+ Adv med Jan-Erik Wikström
20.10-21.40 Jazz 16+ Adv med Anthony Lomuljo
ONSDAG
12.20-13.10 Balett 60+ Int med Ane-Marie Barbut
17.00-18.30 Balett 16+ Int 3 med Ane-Marie Barbut
17.00-18.30 Contemporary 16+ Adv med Elisabeth Kindler-Abali
17.00-18.15 Showjazz 60+ All levels med Susanna Sterner Jendi
18.35-20.05 Balett 16+ Beg 3 med Maria Josefsson
18.35-20.05 Handstands & Flexibility 13+ All levels med Josephina Purpura
18.35-20.05 Jazz 16+ Int/Adv med Erna Landefjord
18.35-20.05 Showjazz 30+ Int med Susanna Sterner Jendi
18.35-20.05 Balett 16+ Adv med Agnieszka Dlugoszewska
20:10-20:55 Pointe 13+ med Annika Höglind
20:10-21:40 Impro & Composition 16+ Int 3 med Joakim Stephenson
20.05-21.55 BA Wednesday Workshop!
TORSDAG
12.20-13.10 Balett 60+ Beg 2 med Ane-Marie Barbut
17.00-18.30 Balett 16+ Int 3 med Katarina Berglund
17.00-18.30 Contemporary/Acro 13+ Int med Josephina Purpura
18.35-20.05 Heels 16+ Int/Adv med Maria Edner
18.45-19.45 Gaga/People 16+ All Levels
20.10-21.40 Balett 16+ Int 2 med Jan-Erik Wikström
20.10-21.40 Balett 16+ Int 2 med Kusi Castro
FREDAG
12.20-13.10 Balett 60+ Beg 3 med Ane-Marie Barbut
16.30-18.00 Showjazz 60+ All levels med Eva Fahlstedt
17.00-18.30 Barockdans 16+ Beg med Camilla Kandare
18.00-19.30 Balett 16+ Adv med Charlotte Fürst
18.30-20.00 Barockdans 16+ Int med Camilla Kandare
LÖRDAG
11.30-13.00 Balett och Puls 60+ Int med Jan-Erik Wikström
11.35-13.05 Balett 16+ Adv med Ane-Marie Barbut
10.00-11.30 Balett + Pointe 16+ Int 2 med Ane-Marie Barbut
SÖNDAG
10.30-12.00 Balett 40+ Beg 3 med Ane-Marie Barbut
12.00-12.30 Pointe 40+ med Ane-Marie Barbut
12.30-14.00 Balett 16+ Int 3 med Ane-Marie Barbut
14.00-14.45 Pointe 16+ Int 2 med Ane-Marie Barbut